Студеничани завиено во црно


Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
| | веќе видена | слични

На четвртата седница на Советот на општина Гази Баба денеска едногласно беше усвоена одлуката предложена од градоначалникот Бобан Стефковски за доделување на ...
| | веќе видена | слични

Советот на општина Гази Баба денес 25.11.2021 година (четврток) на денешната седница донесе одлука за донирање на 450.000 денари за помош на семејствата на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Советот на општина Гази Баба денеска, на барање на градоначалникот на општина Гази Баба Бобан Стефковски, ја оддржа четвртата седница. Седницата започна со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
| | веќе видена | слични

Во општината Чаир се чувствува огромна загуба поради тоа што 16 лица загинаа во тешката автобуска несреќа во Бугарија. Советот на општината вчера одлучи да ги ...
| | веќе видена | слични

Според неговата реконструкција, еден важен предупредувачки знак е паднат уште од мај, а други делови од сигнализацијата се амортизирани и во практика не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Студеничани завиено во црно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: