Насилните протести на Соломонските Острови продолжија и денеска


Насилните протести продолжија и денеска на Соломонските Острови, каде неколку илјади луѓе излегоа на улиците на главниот град Хонијаре, и покрај воведувањето ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот суд денеска осуди на затворска казна маж и жена кои учествуваа во немирите во Ротердам минатата недела, соопшти обвинителството, пренесе АП. ...
| | веќе видена | слични

Демонстрациите против владините антиковид мерки прераснаа во насилство во петокот вечерта, а во еден момент полицијата пукаше врз толпата која запали оган и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ковачевски не смее да го осуди и да побара оставка на Талат Џафери, се плаши дека ќе му падне владата, обвинуваат од ВМРО-ДПМНЕ, откако премиерот не реагираше ...
сите 222 | | | веќе видена

Заради СДСМ и ДУИ Македонија има двоцифрена инфлација, таа не е увезена, туку создадена е од криминалот на власта, ова денеска преку соопштение до јавноста го ...
сите 131 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за прашања на изборите и именувањата на седница предложија кандидати за судии на Уставниот суд. СДСМ, ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ, со ...
сите 59 | | | веќе видена

Кварталните податоци што ги објавува Народна банка на Македонија за македонските банки се секогаш интересни за да се согледа кој е каде на македонската ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Насилните протести на Соломонските Острови продолжија и денеска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: