Пиоли: Милан покажа квалитет и зрелост

Трансферот на Жуниор Месијас ова лето од Кротоне во Милан (официјално на позајмица), беше еден од најчудните, и зад кој се криеше најневеројатната фудбалска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Наполи и Елиф Елмас кикснаа на гостувањето кај Сасуоло, имаа два гола предност но на крајот ВАР ги спасуваше од шокантен пораз, Милан беше пресилен за Џенова и ...
| | веќе видена | слични

Головите на Фабијан Руис и Дрис Мертенс за водство од 2-0, не му беа доволни на Наполи да победи на гостувањето кај Сасуоло. По излегувањето од игра на ...
| | веќе видена | слични

Елјиф Елмас одбележа еден убав јубилеј, 100 настапи во дресот на Наполи во ремито на гостувањето кај Сасуоло од 2-2. Уште поубав ќе беше јубилејот доколку ...
| | веќе видена | слични

Вест Хем влезе во мала резултатска криза, откако трет натпревар по ред не успева да стигне до победа во Премиер лигата. Екипата која стигна до Топ 4 пласман ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пиоли: Милан покажа квалитет и зрелост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: