Град Скопје распиша нов тендер за струја, се очекува поскапа цена

Град Скопје распиша тендер за снабдување со електрична енергија откако досегашниот снабдувачот го раскина договорот, пренесува портаот СДК . Поради најавена ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Од април следната година се очекува стабилизација на цените на стујата на светските берзи, цела Европа во монетов се соочува со енергетска криза - изјави Марко ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Намалување на цените на електричната енергија може да се очекува од втората половина на април следната година, но тоа намалување е во однос на денешните, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот на Регулаторната комсија за енергетика и водни услуги Марко Бислимоски денеска ќе заседава со 50-тиот Борд на регулатори на Енергетската заедница ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Регулаторната комсија за енергетика и водни услуги Марко Бислимоски денеска ќе заседава со 50 Борд на регулатори на Енергетската заедница. Со ...
| | веќе видена | слични

Бислимоски го заокружува првиот мандат и се очекува да биде изгласан за втор мандат како претседател на Бордот на регулатори.На состанокот регулаторите ќе ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје распиша нов тендер за струја, се очекува поскапа цена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: