Срамни и ниски се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да омаловажува искусни кадри кои работат во енергетиката

5 копии

Соопштение за јавност – реакција на соопштението на ВМРО-ДПМНЕ ВМРО-ДПМНЕ партијата која како власт го урниса енергетскиот сектор а цената на струјата ја ...
| | веќе видена | слични

АД ЕСМ ги осудува обидите на опозициската партија да го прозива било кој граѓанин или државен службеник за дополнителните работни активности со кои се ...
| | веќе видена | слични

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
| | веќе видена | слични

Институциите на македонскиот систем еродираат. И по огромната трагедија во која загинаа 45 македонски граѓани на автопат во Бугарија одговорност нема а ...
| | веќе видена | слични

Разрешувањата на првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј предизвикаа низа реакции. Откако државната ЕСМ на местото на досегашниот директор на РЕК Битола, Златко ...
| | веќе видена | слични

Пеце Матевски вели дека нема никаков грев во тоа што знае да свири хармоника, откако е поставен за прв човек на РЕК Битола, на позиција која досега ја ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Во период пред ризик од рестрикции на струја Заев за директор на РЕК поставува хармоникаш“. Новопоставениот директор на РЕК „Битола“, Пеце Матески, пред само ...
| | веќе видена | слични

Поради внатрешните несогласувања во СДСМ - Битола за градоначалничкото место и поделените ставови од кои на една страна моментално разрешениот директор на РЕК ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 295 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Некоректен и понижувачки. Вака Здружението на приватни лекари го оценува предлогот, да се наградат оние матични доктори, кои ќе надминат 70 отсто на ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 187 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска за Телма телевизија ги објасни деталите кои на обвинителите им ги открил сопственикот на компанијата Беса Транс, чиј автобус ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Срамни и ниски се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да омаловажува искусни кадри кои работат во енергетиката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: