Оставката на Заев утревечер пред Централниот одбор на СДСМ


3 копии

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот заменик министер за финансии Димитар Ковачевски засега останува осамен во трката за партискиот трон на СДСМ. Иако во јавноста се шпекулира дека на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
6 копии
2 копии
3 копии

Јас имам став нулта толеранција за корупција и извршување на задачите согласно сите правни и законски процедури и тоа ќе инсистирам, доколку се разбира бидам ...
| | веќе видена | слични

Димитар Ковачевски, заменик-министер за финансии и близок соработник на Заев, официјално прв ја најави својата кандидатура за нов претседател на СДСМ, иако се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 253 | | | веќе видена

Некоректен и понижувачки. Вака Здружението на приватни лекари го оценува предлогот, да се наградат оние матични доктори, кои ќе надминат 70 отсто на ...
сите 389 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 520 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оставката на Заев утревечер пред Централниот одбор на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: