Трпевски: Нафтата гори бавно, па овде се отвора простор за сомнеж зошто толку брзо сè изгорело

Пожарот мора да се истражи и да се извлечат заклучоци за да се превенира во иднина. Има други случаи кога автобуси се палеле, но толку многу за да изгорат ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата „Беса транс“ чиј автобус изгоре, а во него загинаа 45 македонски државјани, негира дека се превезувале резерви со нафта или други горива, а немало ...
| | веќе видена | слични

На државниот јавен обвинител, Љубомир Јовевски утринава му заврши кариерата, тврди во својата анализа Милош Милошевски новинар на инфомакс.мк кој од страв од ...
| | веќе видена | слични

Резервоарите на автобусите се заштитени и по правило не треба да дозволат во случај на сообраќајна незгода да дојде до опожарување на автобусот. Но, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дали автобусот на компанијата „Беса транс“ бил стар навистина само три години. Бугарски експерти за автобуси се сомневаат во тоа и велат дека е многу можно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Не е точном дека изгорениот автобус бил стар три години. Тој е стар најмалку 15-20 години. Овој модел е од 2005 или 2008 година. Ако сопственикот тврди дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Шпекулациите во јавноста за туби со бензин, пиротехника и така натаму само штетат на истрагата, не помагаат. Според моите сознанија, коишто ги имам, воопшто не ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трпевски: Нафтата гори бавно, па овде се отвора простор за сомнеж зошто толку брзо сè изгорело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: