Трпевски: Нафтата гори бавно, па овде се отвора простор за сомнеж зошто толку брзо сè изгорело


Пожарот мора да се истражи и да се извлечат заклучоци за да се превенира во иднина. Има други случаи кога автобуси се палеле, но толку многу за да изгорат ...
| | веќе видена | слични

Утврдена е причината за пожарот во автобусот на Беса Транс. Ова за БТВ го кажа бугарскиот обвинител Бисер Михаилов и истражителот Маријан Маринов, кои работат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Познати се причините за пожарот во автобусот со македонски туристи кој се запали на автопатот „Струма“ во Бугарија. Ова го соопштија обвинителот Бисер Михајлов ...
| | веќе видена | слични
29 копии

Министерството за надворешни работи преку соопштение информира дека утре пристигнуваат посмртните останки на починатите од автобуската несреќа во Бугарија. Тие ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нивната идентификација е направена со ДНК профили.Во раните утрински часови на 23 ноември на автопатот кај селото Боснек, автобус со скопски таблички кој ...
| | веќе видена | слични
15 копии

Уште тројца од повредените македонски патници во автобуската несреќа во Бугарија се очекува да пристигнат денеска, откако двајца во саботата беа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ДНК-профилите за идентификацијата на жртвите во автобуската несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 513 | | | веќе видена

Судот доцна синоќа му одреди 30-дневен притвор на 22-годишниот Јордан Ѓ. кој со автомобил „цитроен Ц4“ ја усмрти 24-годишната радовишанка Викторија Николова, а ...
сите 162 | | | веќе видена

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 325 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 359 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трпевски: Нафтата гори бавно, па овде се отвора простор за сомнеж зошто толку брзо сè изгорело

Од:
До кого (е-маил):
Порака: