Пазарот на криптовалути се опоравува

Пазарите на валути се смирија во понеделникот во Азија, откако првичниот шок од откривањето на новиот вид коронавирус наречен „омикрон“ ги поттикна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Биткоинот нагло падна денеска, за речиси 8,0 отсто, по извештајот за нов вид на коронавирус кој е потенцијално отпорен на вакцината.Ова ги натера инвеститорите ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Цената на биткоинот денеска падна, заедно со другите средства во петокот, достигнувајќи шестнеделен минимум, и официјално влезе на територијата на мечкиниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Омикрон-сојот кој се рашири од Јужна Африка сѐ уште не е откриен кај нас. Доктор Горан Кунгуловски од лабораторијата за генетика и персонализирана медицина во ...
сите 565 | | | веќе видена

Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини на денешниот брифинг појасни дека суштината на новите измени во врска со наплатата за ...
сите 121 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 106 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека денеска или утре треба да завршат ДНК анализите на починатите во автобуската несреќа во Бугарија, по што, ...
сите 241 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пазарот на криптовалути се опоравува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: