Депонијата во Ново село е минато, соопшти градоначалникот на Ѓорче Петров


За една и пол недела, Општина Ѓорче Петров во соработка со Град Скопје ја исчисти дивата депонија во Ново село. Првиот човек на општината, кој неодамна ја ...
| | веќе видена | слични

Купуваме пијалаци пијалаци во пластично шише, зејтин, југорт, млеко, а потоа на каса плаќаме 15 денари за пластична ќеса за да се заштити животната средина. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Оваа мерка не е за граѓаните да почувствуваат финансиски товар, туку да се поттикнат здрави навики. Финансиски товар ќе почувствуваат само оние што нема да ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што поминаа речиси две години откако носењето заштитни маски за спречување на ширењето на коронавирусот стана секојдневие, дел од граѓаните сѐ ...
| | веќе видена | слични

Со усогласување на нашите закони со европските ќе се поттикне одржлив систем за управување со отпадот, а оттаму и заштита на животната средина. Новите закони ...
| | веќе видена | слични

Скопјани сѐ повеќе сакаат да го селектираат отпадот од домаќинствата, но за да го прават тоа, потребно е надлежните да им обезбедат соодветни услови, поточно ...
| | веќе видена | слични

Депонијата Русино кај Гостивар, каде во моментот се фрла отпадот само од општина Гостивар, со формирање на меѓуопштинско претпријатие, ќе прима отпад од целиот ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Валандово ќе можат да го селектираат отпадот и да добиваат парични награди. Валандовчаните кои сакаат да селектираат отпад треба да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Депонијата во Ново село е минато, соопшти градоначалникот на Ѓорче Петров

Од:
До кого (е-маил):
Порака: