Во НБА се појави играч кој забива неверојатно и сите му се чудат


3 копии

Лука Дончиќ, Јанис Адетокумбо и Џејсон Тејтум блескаа во победите на Далас, Милвоки и Бостон. Никола Јокиќ не можеше да го спречи поразот на Денвер во Орландо. ...
| | веќе видена | слични

Дончиќ и Порзингис со дабл-дабл учиноци му донесоа убедлив триумф на Далас на гостувањето кај Њу Ореланс од 139-107, Јанис Адетокумбо го предводеше Милвоки до ...
| | веќе видена | слични

Традиционалните пет предлози за мечеви кои треба да ги одиграте во полноќните термини, утрово беа перфектни. Погодени се сите пет дуели од НБА и НХЛ, а ...
| | веќе видена | слични

Екипата на Далас Маверикс игра лошо во последнот време, па првата ѕвезда Лука Дончиќ одлучи да „нагази“ и му донесе победата на својот тим на гостувањето кај ...
| | веќе видена | слични

Jaнис Антетокумпо го предводеше Милвоки до уште една победа. На домашен терен Бакси успеаа да слават против одличниот Шарлот. Гркот демонстрира одлична форма, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 425 | | | веќе видена

КОВАЧЕВСКИ НА СРЕДБА СО ДРЖАВНО - ПОЛИТИЧКИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Македонскиот премиер Димитар Ковачевски по потпишувањето на меморандумите на работните групи во ...
сите 242 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 436 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во НБА се појави играч кој забива неверојатно и сите му се чудат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: