БОСНА СЀ УШТЕ СЕ ДВИЖИ КОН КРИЗА Политичка или воена, ќе се прелее на цел Балкан

Највисокиот меѓународен функционер во Босна, Кристијан Шмит, рече дека заканите на српските сепаратисти дека ќе направат сопствена армија засега се смирени, но ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што соопштуваат од МНР, за време на дводневните работни сесии биле разгледани прашања од стратешко значење на Алијансата, како што се состојбите во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи при учеството на редовниот состанок на министрите за надворешни работи на НАТО, кој се одржа во Рига, ја истакна ...
| | веќе видена | слични

„Во декемвриските состаноци на ЕУ, Македонија останува посветена на надминување на разликите со Бугарија“, напиша министерот за надворешни работи Бујар Османи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи Бујар Османи соопшти дека денеска во Рига се сретнал со шефот на европската дипломатија Жозеп Борел. „На маргините на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пресрет на денешниот самит на министрите за надворешни работи на НАТО во Рига, генералниот секретар на Алијансата Јенс Столтенберг изјави дека е загрижен ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека има мали шанси воената организација некогаш да воведе систем на исклучување на своите членки. „НАТО ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БОСНА СЀ УШТЕ СЕ ДВИЖИ КОН КРИЗА Политичка или воена, ќе се прелее на цел Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: