Решен проблемот во вевчанско „Зодишта“

Во тек се консултации и разговори со локалните здруженија на граѓани со цел нивно активно учество во подготовка на годишните програми и буџетот на општина ...
| | веќе видена | слични

Вевчанци сеуште не се запознаени со новиот проект за изградба на современ ски центар на Јабланица. Градоначалникот Кочовски вели дека за ваквата идеја дознал ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат реакциите за проектот изградба на ски центар на Јабланица иако сега засега истиот е впишан само на хартија. Градоначалниците од регионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изградбата на мега проектот - современ ски центар на Јабланица е клучен за развојот на туризмот во охридско струшкиот регион, сметаат туристичките работници. ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Решен проблемот во вевчанско „Зодишта“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: