Пецаков на увид на грдежните активности за ппоставување на канализација

Градоначалникот на увид на грдежните активности за ппоставување на канализација на улиците „Будва“ и „Винковачка“. -Според проектот, на улицата „Будва“ ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Прилеп, Борче Јовчески денеска изврши увид во градежните активности околу асфалтирање на крак од улицата „Јоска Јорданоски“, спроти ...
| | веќе видена | слични

Изградени се тротоарните површини во спортско – рекреативниот центар „Брегалница“, кој е на местото на поранешниот штипски Градски базен. До овој комплекс се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

​Увид во градежните активности на ул. „Пушкинова” во Општина Кисела Вода изврши градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Станува збор за фрекфентна улица која веќе се ...
| | веќе видена | слични

– Посебно внимание обрнуваме на квалитетот на работата. Реконструираните улици ќе ги исполнуваат законски пропишаните норми за асфалтирање, асфалтот ќе биде со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Увид во градежните активности на улицата “Пушкинова” изврши градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Лично, на терен сакаше да се увери како тече реконструкцијата на ...
| | веќе видена | слични

„Деновиве е асфалтирана и ул. Моклишка со површина од 660 м/2, која беше во склоп на договор за асфалтирање со други улици. Изведувач е фирмата Градба Промет. ...
| | веќе видена | слични

Започна изградбата на улицата бр.4 во пехчевското село Црник, која води кон муслиманските гробишта. Од општината информираа дека станува збор за извршување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецаков на увид на грдежните активности за ппоставување на канализација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: