НЛБ Банка Скопје потпиша Договор за издавање на портфолио гаранција од Гарантен фонд со Развојна Банка на Македонија

Време зa читање: 2 минути Со цел да придонесе кон зголемување на понудата на поволни кредити за основни и обртни средства преку користењето на поволностите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фирмите во приватниот сектор да ги прилагодат своите основни бизнис модели со тоа што ќе ги инкорпорираат стандардите за добро, еколошко, општествено и ...
| | веќе видена | слични

Развојна банка на својата веб-страница објави јавен повик со кој им се нуди можност на кредитокорисниците на кредити од третата бескаматна кредитна линија ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Досегашните членови на Управниот одбор (УО) на Развојна банка на Македонија АД Скопје, Кире Наумов и Фарук Исмаили, се реименувани за истите позиции со мандат ...
| | веќе видена | слични

Европската инвестициска банка (ЕИБ) денеска објави истражување за банкарскиот сектор во Централна, Источна и Југоисточна Европа (ЦИЈИЕ), кое дава оптимистички ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

На 19 ноември годинава Народна банка издала решение со кое се издава претходна согласност за реименување на Кире Наумов за главен извршен директор на Развојна ...
| | веќе видена | слични

Петер Зелен ќе продолжи и во наредниот период да биде член на Управниот одбор на НЛБ Банка. „Согласно Глава 6 од Правилата за котација, известуваме за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ревизијата е чист политички договор и нема да донесе ништо ново за случајот „Монструм". Ваков е ставот на оштетените во предметот за петкратното убиство кај ...
сите 472 | | | веќе видена

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 299 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 398 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Видеото од реакцијата на Питер Крауч кога го прашаа дали Барселона може да се врати во мечот со Баерн после 0-2 на полувреме, стана вирално по социјалните ...
сите 117 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 114 | | | веќе видена

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза?, ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ Банка Скопје потпиша Договор за издавање на портфолио гаранција од Гарантен фонд со Развојна Банка на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: