Земјата можеби ќе има прстени како Сатурн, но од вселенски отпад

2 копии

Земјата се соочува со голем проблем со вселенскиот отпад. Овој проблем ќе се влошува како што расте бројот на компании и влади што лансираат сателити, летала, ...
| | веќе видена | слични

За било каков облик на долготрајно престојување на луѓето на Марс, било да се работи за колонизација, посети или патувања, би ни била потребна стабилна ...
| | веќе видена | слични

Елон Маск неодамна на својот Твитер изјави дека треба да живееме во стаклени куполи пред да го колонизираме Марс. Имено, Маск сака да го оствари својот сон да ...
| | веќе видена | слични

Трката во промоцијата на комерцијалните вселенски летови веќе зема замав и повеќе од 85 компании и организации ја бараат својата иднина во меѓупланетарниот ...
| | веќе видена | слични

Поради честите патувања во вселената, човекот би можел ненамерно да донесе на Земјата непосакувани посетители, или вонземјански патогени, предупредуваат ...
| | веќе видена | слични

Трката во комерцијалните вселенски летови галопирачки напредува и повеќе од 85 компании и организации бараат иднина во меѓупланетарниот туризам. Некои научници ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Трката во комерцијалните вселенски летови веќе оди напред и денес повеќе од 85 компании и организации бараат свој удел. Така, некои научници се загрижени и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 531 | | | веќе видена

Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Земјата можеби ќе има прстени како Сатурн, но од вселенски отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: