Симиќ: Нема предавање, ќе одиграме најдобро што можеме против Шпанија


Сениорската кошаркарска репрезентација на Македонија во петок го отвара циклусот на квалификации за Светското првенство и тоа против првиот фаворит во групата ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарската репрезентација на Македонија одигра уште еден скромен натпревар во рамките од квалификациите за Светското првенство и претрпе пораз на ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација го претрпе и вториот пораз во квалификациите за Светското првенство 2023 откако на гостувањето кај Украина загуби со ...
| | веќе видена | слични

Македонската кошаркарска репрезентација во второто коло од квалификациите за Светското првенство 2023 гостува во Украина каде на полувремето од мечот со ...
| | веќе видена | слични

Македонија одново некомплетна стартува нов циклус. Овој пат станува збор за квалификациите за место на Светското првенство 2023 година. Без Ненад Димитријевиќ ...
| | веќе видена | слични

Maкедонската кошаркарска репрезентација беше убедливо поразена од Шпанија во првиот квалификациски натпревар за Светското првенство, но репрезентацијата во тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 531 | | | веќе видена

Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 384 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 612 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Симиќ: Нема предавање, ќе одиграме најдобро што можеме против Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: