Османи: Добрите односи со Бугарија немаат алтернатива, ќе бараме решение

Добрите односи со Бугарија и европската перспектива за Република С Македонија се без алтернатива, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Бугарија Румен Радев и неговиот германски колега Франк-Валтер Штајнмајер одржаа работна средба во Стразбур, на која разменија мислења за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според бугарскиот претседател Румен Радев, Македонија треба да покаже европска зрелост за да може да биде дел од Европската Унија.Тој на средбата со ...
| | веќе видена | слични

Телата на загинатите македонски државјани во сообраќајната несреќа во Бугарија, утре ќе бидат транспортирани во земјава, информираше денес ово Штип, бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателите на бугарија и Германија, Румен Радев и Франк-Валтер Штајнмаер имале работна средба во Стразбур на која биле разменети мислења за безбедноста во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателите на Бугарија и Германија, Румен Радев и Франк-Валтер Штајнмаер на работната средба во Стразбур размениле мислења за безбедносната средина во ...
| | веќе видена | слични

Европската перспектива на Македонија е една од темите за кои разговарале претседателите на Бугарија и на Германија, Румен Радев и Франк-Валтер Штајнмаер на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 615 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 433 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 333 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров од утре ќе престојува во дводневна посета на Сојузна Република Германија. Според ...
сите 238 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на неговиот твитер налог упати честитка до новиот канцелар на Германија Олаф Шолц по повод стапувањето на функцијата. -Искрени честитки до ...
сите 136 | | | веќе видена

Наш сограѓанин кој има 101 година починал од коронавирусот. Таков заклучок може да се извлече од најновото соопштение за ковид статистиката на Министерството ...
сите 456 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Денеска е празник посветен на Свети Климент Охридски. Денеска не можам а да не се присетам на валканата пропаганда повеќе од една деценија со ...
сите 117 | | | веќе видена

Власта требаше да превзема мерки уште кога почна да се отвора инфлаторната спирала, а секое задоцнување на мерките граѓаните ќе го чувствуваат по својот ...
сите 268 | | | веќе видена

Срамно е што СДСМ и Фондот за криминални иновации молчат една недела за скандалозните проекти кои ги поддржале, грото 40.000 евра по проект, а уште посрамно е ...
сите 315 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи: Добрите односи со Бугарија немаат алтернатива, ќе бараме решение

Од:
До кого (е-маил):
Порака: