Месиас кој до пред три години разнесуваше фрижидери, сега е херој на Милан: Ми се плачеше, ова е чиста емоција!


Милан дојде до големи три бода од гостувањето кај Атлетико Мадрид, а победата ја донесе 30-годишниот Бразилец, Жуниор Месиас. Италија Приказната за Месиас е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милан дојде до посакуваните три бода на гостувањето кај Џенова во Серија А (3-0) во меч во кој се истакна Жуниор Месиас. Бразилецот доби шанса за настап од ...
| | веќе видена | слични

Милан им се врати на победите откако денеска славеше убедлива победа на гостувањето ај Џенова со 3:0. И на оваа средба во листата на стрелците се запиша Златан ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Наполи и Елиф Елмас кикснаа на гостувањето кај Сасуоло, имаа два гола предност но на крајот ВАР ги спасуваше од шокантен пораз, Милан беше пресилен за Џенова и ...
| | веќе видена | слични

Головите на Фабијан Руис и Дрис Мертенс за водство од 2-0, не му беа доволни на Наполи да победи на гостувањето кај Сасуоло. По излегувањето од игра на ...
| | веќе видена | слични

Елјиф Елмас одбележа еден убав јубилеј, 100 настапи во дресот на Наполи во ремито на гостувањето кај Сасуоло од 2-2. Уште поубав ќе беше јубилејот доколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 175 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месиас кој до пред три години разнесуваше фрижидери, сега е херој на Милан: Ми се плачеше, ова е чиста емоција!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: