Одземена дозволата за работа на „БЕСА транс“ оти автобусот во кој загинаа 45 лица немал лиценца за меѓународен транспорт


Министерството за транспорт и врски ја одзеде лиценцата за работа на фирмата „Беса транс“, во чиј автобус вчера во несреќата во Бугарија загинаа 45 патници. Од ...
| | веќе видена | слични

 На четворица им се дава потребната болничка нега на клиниките за ортопедија и пластична хирургија, но поради тоа преживеаја ужас и загубија блиски се и под ...
| | веќе видена | слични

Вчера последениот од повредените во автобуската несреќа беше испишан од болницата „Пирогов“ и префрлен на лекување во Македонија. Двајца од преживеаните беа ...
| | веќе видена | слични

Заврши идентификацијата на телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија. Телата на 45 наши сограѓани, кои пред десет дена ги загубија животите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судската медицина ги пушта телата на 45-те загинати во тешката автобуска несреќа кај Бошнек. Се очекува утре со воен авион да бидат пренесени во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Повредените од несреќата на автопатот Струма кои дојдоа кај нас на Клиниката за изгореници „Пирогов“ беа во исклучително тешка психолошка состојба, изјави за ...
| | веќе видена | слични

Преживеаните од сообраќајката на автопатот Струма, кои дојдоа кај нас во Клиниката за изгореници на „Пирогов“ беа во исклучително тешка психолошки состојба, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Последниот пациент кој беше повреден во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, денеска е отпуштен од Клиниката за неврохирургија на болницата ...
| | веќе видена | слични

Според најавите од Обвинителството на Бугарија, идентификацијата на телата на 45-те жртви во сообраќајната несреќа минатиот вторник на автопатот „Струма“ треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 175 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одземена дозволата за работа на „БЕСА транс“ оти автобусот во кој загинаа 45 лица немал лиценца за меѓународен транспорт

Од:
До кого (е-маил):
Порака: