Јовески: Истрагата ја водат бугарските обвинители, не можам ништо да коментирам


До овој момент Обвинителството нема нови информации во врска со сообраќајната трагедија, ниту се договоривме да ни го доставуваат сите информации. Ние сме ...
| | веќе видена | слични

 На четворица им се дава потребната болничка нега на клиниките за ортопедија и пластична хирургија, но поради тоа преживеаја ужас и загубија блиски се и под ...
| | веќе видена | слични

Вчера последениот од повредените во автобуската несреќа беше испишан од болницата „Пирогов“ и префрлен на лекување во Македонија. Двајца од преживеаните беа ...
| | веќе видена | слични

Заврши идентификацијата на телата на загинатите во автобуската несреќа во Бугарија. Телата на 45 наши сограѓани, кои пред десет дена ги загубија животите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Судската медицина ги пушта телата на 45-те загинати во тешката автобуска несреќа кај Бошнек. Се очекува утре со воен авион да бидат пренесени во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Повредените од несреќата на автопатот Струма кои дојдоа кај нас на Клиниката за изгореници „Пирогов“ беа во исклучително тешка психолошка состојба, изјави за ...
| | веќе видена | слични

Преживеаните од сообраќајката на автопатот Струма, кои дојдоа кај нас во Клиниката за изгореници на „Пирогов“ беа во исклучително тешка психолошки состојба, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Последниот пациент кој беше повреден во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија, денеска е отпуштен од Клиниката за неврохирургија на болницата ...
| | веќе видена | слични

Според најавите од Обвинителството на Бугарија, идентификацијата на телата на 45-те жртви во сообраќајната несреќа минатиот вторник на автопатот „Струма“ треба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Градоначалничката Данела Арсовска смета дека треба да има избори за Совет на Град Скопје, но нејзина оставка не е опција. Таа неодамна во дебатна емисија ...
сите 114 | | | веќе видена

Селекторот на репрезентацијата на Аргентина, Скалони ги сумираше впечатоците по синоќешниот натпреварот со Австралија (2:1) во осминафиналето на Светското ...
сите 175 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

– Претежно облачното време и понатаму продолжува во Македонија. Повремено ќе има појава и на сончеви периоди а денес и тоа особено во западните предели ќе има ...
сите 208 | | | веќе видена

Фондацијата „Фридрих Еберт“ информира дека во соработка со Амбсадата на Сојузна Република Германија во Македонија, во понеделник, 5 декември 2022 година со ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовески: Истрагата ја водат бугарските обвинители, не можам ништо да коментирам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: