Учениците од Чаир маршираа за последен поздрав со другарчињата


Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарската „БТВ“ објави дека момче по име Енес не се качило во опожарениот автобусот на „Беса транс“ и решило да патува за Инстанбул со друга туристичка ...
| | веќе видена | слични

Адем Суат, Пајазитовски Пајазит и Сабри си ги отворија душите и јавно проговорија за несреќата со изгорениот автобус во која нивни најблиски ги загубија ...
| | веќе видена | слични

Газдата на „Беса транс“ како и членови на неговото семејство биле во еден од четирите автобуси кои се враќале од екскурзијата во Истанбул, но не во ...
| | веќе видена | слични

Во последен момент Енес решил да не се качи во опожарениот автобус во кој загинаа 44 патници и да отпатува со друга компанија во Истанбул. Роднините од ...
| | веќе видена | слични

Среќа или судбина го спасила 30-годишниот Џафер од автобуската катастрофа во Бугарија. Неговите куфери, како што објави „Сител“ снимка со татко му Екрем Долек, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Среќа или судбина го спаси 30 годишниот Џафер од автобуската катастрофа во Бугарија. Погрешно товарени куфери е клучниот момент тој да остане жив. Наместо во ...
| | веќе видена | слични

Патник од Македонија имал голема среќа бидејќи успеал да се спаси од изгорениот автобус на „Беса Транс“ и да ја избегне трагедијата, откако се качил во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 273 | | | веќе видена

Новите влади на Република Северна Македонија и Република Бугарија отворија ново поглавје во билатералните односи. Потврда за тоа е успешната меѓувладина ...
сите 341 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 510 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 168 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ го обвини претседателот Зоран Милановиќ дека го уништува угледот и кредибилитетот на Хрватска. Пленковиќ додаде дека ...
сите 230 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Учениците од Чаир маршираа за последен поздрав со другарчињата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: