Документарен филм за Охрид: Европскиот Ерусалим, духовната престолнина на Македонија (ВИДЕО)


Во изминатите години во етерот се појави една видео продукција која полека, но сигурно со својата упорност, истрајност и посветена работа успева да создава ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот онлајн етер се збогатува со нова сезона #комкаст - подкаст за маркетинг, медиуми, дигитална трансформација и дигитална култура чија цел е да ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 375 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 79 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 152 | | | веќе видена

Томас Милер остана максимално разочаран од новиот избор за „Златната топка“ и признанието кое го доби Лионел Меси, бидејќи на церемонијата во Париз, уште еднаш ...
сите 237 | | | веќе видена

Време е ЕУ „да размисли за задолжителна вакцинација“ против ковид-19, изјави денеска шефицата на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, нагласувајќи дека ...
сите 305 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Документарен филм за Охрид: Европскиот Ерусалим, духовната престолнина на Македонија (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: