Заразени 442 лица со коронавирусот, 5 лица починати

21 копии
5 копии

Во последните 24 часа направени се 2.674 тестирања, а регистрирани се 410 нови случаи на ковид-19. Сликата по градови изгледа вака: Скопје – 185, Битола – 31, ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 11 лица од кои едно од 27 ноември, починаа од компликации од ковид-19, а регистриррани се 410 новозаразени од 2.674 тестирања, информира Министерството ...
| | веќе видена | слични

Досега во Македонија се направени вкупно 1.474.094 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 11 починати од коронавирус и уште 410 новозаразени од 2.674 тестирања се регистрирани изминативе 24 часа, соопшти Министерството за здравство. Во текот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Со 62 гласа „за“, 46 „против“ и без воздржани пратениците во Собранието вечерва ја изгласаа новата македонска Влада која ќе ја предводи новоизбраниот премиер ...
сите 510 | | | веќе видена

Ние ако не го залуламе тој чамец на клиентелизмот за да не знае што го снашло, никогаш нема да успееме да одиме напред. Нашата одговорност е многу поголема од ...
сите 15 | | | веќе видена

Градоначалничката на ВМРО ДПМНЕ, Данела Арсовска, ги заборави скопјани, заборави на проблемите и заборави на своите ветувања пред граѓаните. Се наближуваат 82 ...
сите 557 | | | веќе видена

Легитимитетот на Владата е неспорен и со зголемената поддршка на мнозинството одржлив во следните две и пол години. Јасно и гласно потврдувам дека избори ќе ...
сите 236 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинуваат дека владата на Зоран Заев потроши пет години, а не мрдна со прст за гасификација на државата.Напротив ветуваше дека ќе ја гасифицира ...
сите 279 | | | веќе видена

Во програмата „Зборувај сега“ на БНТ, поранешниот преговарач на македонската Влада Владо Бучковски коментира дека сè уште верува дека клучот за напредок меѓу ...
сите 75 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заразени 442 лица со коронавирусот, 5 лица починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: