Огромна бројка на работници и требаат на Германија

2 копии

Време зa читање: 2 минути Голдман Сакс ги објави плановите за воведување нови бенефиции за вработените. Според нив, причината е што многумина среде пандемијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Германија до 2030 година ќе и недостигаат најмалку 180.000 вработени во медицинскиот сектор, а бројот на граѓани зависни од туѓа грижа ќе се зголеми на над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Милиони работници ги напуштаат работните места кои нудат предолго работно време и ниски плати – и за многумина ова ослободување предизвика воодушевување, ...
| | веќе видена | слични

Ако размислувате дали да станете возач на камион или автобус можеби сега ви е шансата, бидејќи оваа работна сила е барана повеќе од кога било, а пазарниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 586 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 299 | | | веќе видена

Дел од навивачите на Бенфика бараа оставка од Жорге Жесус и покрај тоа што нивниот тим се пласираше во осминафиналето во Лигата на шампионите. Лига на Шампиони ...
сите 84 | | | веќе видена

Охрид, 9. декември 2021 (ИНПРЕС) – Според официјалните податоци на Министерството за здравство на Република Македонија, во првата недела од декември, во Охрид ...
сите 404 | | | веќе видена

- По иницијативата која ја предложив викендов за бесплатен роаминг Западен Балкан во ЕУ во денешниот разговор со комесарот Оливер Вархеји добив одговор дека ...
сите 343 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, рече германската министерка за ...
сите 163 | | | веќе видена

-Граѓаните чекаат акции и попусти за да си ги купат основните намирници, и се тресат како ќе ги платат поскапите сметки за струја, додаде тој.Николоски вели ...
сите 245 | | | веќе видена

Фото: МКД Државниот празник помина, а плочата пред споменикот со името Св.климент Охридски остана падната. Споменикот се наоѓа во непосредна близина на ...
сите 110 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромна бројка на работници и требаат на Германија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: