Австријците ќе плаќаат поскапа струја

9 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ) се стекна со статус набљудувач во Агенцијата за соработка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата У Поуер почна да ги раскинува договорите за испорачување електрична енергија што ги имаше со државни институции и општини низ државата. Месецов ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „У Пауер“ во сопственост на Аријант Џафери, кој неодамна го нападна претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски , го ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Град Скопје распиша тендер за снабдување со електрична енергија откако досегашниот снабдувачот го раскина договорот, пренесува портаот СДК . Поради најавена ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕ) одржа редовен координативен состанок со енергетските компании ЕСМ, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Уште една извонредна видео-најава за бараж пресметката на Македонија со Италија во март следната година за пласман на Светското првенство 2022 во Катар. ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австријците ќе плаќаат поскапа струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: