Коњановски како редовна пракса воведува отворен ден за граѓаните

2 копии

Апелирам, сите кои сакаат да учествуваат во креирањето на локалните политики, да ја отворат веб страницата www.novaidninazastip.mk, каде може да даваат ...
| | веќе видена | слични

Од денеска до 5-ти декември, граѓаните на Општина Штип можат да даваат предлози, проекти и идеи, кои ќе ги инкорпорираме во нашите програми и буџет за 2022 ...
| | веќе видена | слични

Штипјани во наредните пет дена на веб страницата „Нова иднина за Штип" ќе можат да даваат предлози за решавање на инфраструктурни проекти во нивните населби. ...
| | веќе видена | слични

На четвртата сесија во рамки на Буџетскиот форум на Општина Струмица граѓаните синоќа ги избраа трите најприоритетни проекти за реализација во новата буџетска ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Општина Штип, Иван Јорданов на денешната прес-конференција истакна дека идеите на граѓаните ќе бидат дел од новиот буџет на општината. – ...
| | веќе видена | слични

Кумановци од денеска имаат можност електронски да се вклучат во креирањето на буџетот на Општината за наредната година, соопштија денеска надлежните од ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов, порачува дека Струмица е и ќе остане родова сензитивна Општина. Костадинов вели дека и мажите и жените ...
| | веќе видена | слични

Струмица е и останува родова сензитивна Општина. И мажите и жените активно учествуваат во локалното управување и одлучување. Но, мора да го зајакнеме учеството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иако договорот на Зоран Заев и Африм Гаши за влез на Алтернатива во владата наиде на многу критики како во јавноста така и во коалицијата на СДСМ, сепак од ...
сите 345 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 416 | | | веќе видена

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 221 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 368 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села, во интервју за Алсат , рече дека се чувствува разочаран, но не даде конкретен одговор што се случи со ...
сите 605 | | | веќе видена

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
сите 94 | | | веќе видена

Денеска ЕСМ треба да достави понуда за купување на електрична енергија кон универзалниот снабдувач ЕВН Хоум на отворениот повик. Министерот за економија ...
сите 311 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во средата упати честитка до новиот германски канцелар Олаф Шолц во која изразува надеж за воспоставување „поцврсти врски“ ...
сите 153 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коњановски како редовна пракса воведува отворен ден за граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: