Црна Гора ПРОНАЈДЕ НАФТА

Извесно е дека во црногорскато подморје има нафта, изјави на прес-конференција министерот за капитални инвестиции на Црна Гора, Младен Бојаниќ.Според него, ...
| | веќе видена | слични

Тамара Бојаниќ до пред некоја година беше надежна тенисерка. Настапуваше и за репрезентацијата на Црна Гора.Но, одеднаш реши да го батали тенисот и да се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ревизијата е чист политички договор и нема да донесе ништо ново за случајот „Монструм". Ваков е ставот на оштетените во предметот за петкратното убиство кај ...
сите 467 | | | веќе видена

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 299 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 398 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Чави Ернандес не го криеше големото разочарување по поразот од Баерн Минхен и огорчено нагласи дека мора да се соочи со суровата реалност, која во овој момент ...
сите 118 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 114 | | | веќе видена

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза?, ...
сите 253 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Црна Гора ПРОНАЈДЕ НАФТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: