Рубин Абрашоски е нов в.д. директор на ЈКП „Комуналец“ во Прилеп

Рубин Абрашоски е новиот вршител на должност директор на ЈКП „Комуналец“ во Прилеп. Градоначалникот Борче Јовчески, го назначи Абрашоски, бидејќи е докажан ...
| | веќе видена | слични

Зоран Петровски дипл.инж.архитект, е новиот Претседател на Управен одбор и генерален директор на АДИНГ АД, Скопје. Станува збор за првиот и долгогодишен ...
| | веќе видена | слични

Останато

– На оваа седница предлагам оваа ставка да се зголеми на 3,5 милиони денари, со цел да се излезе во пресрет на семејствата на загинатите и повредените од ...
сите 301 | | | веќе видена

Операционализирани чекори за враќање на социјалдемократијата кон изворните корени – работничките и синдикалните движења и организации, правата на работниците, ...
сите 370 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска во Скопје, ќе се обрати на ...
сите 68 | | | веќе видена

Претсеадтелот на Собранието Талат Џафери денеска упати честитка до православни верници на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, граѓани на ...
сите 112 | | | веќе видена

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рубин Абрашоски е нов в.д. директор на ЈКП „Комуналец“ во Прилеп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: