Куманово ќе постави мобилни станици за мерење на аерозагадувањето

3 копии

​Увид во градежните активности на ул. „Пушкинова” во Општина Кисела Вода изврши градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Станува збор за фрекфентна улица која веќе се ...
| | веќе видена | слични

– Посебно внимание обрнуваме на квалитетот на работата. Реконструираните улици ќе ги исполнуваат законски пропишаните норми за асфалтирање, асфалтот ќе биде со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Увид во градежните активности на улицата “Пушкинова” изврши градоначалникот Орце Ѓорѓиевски. Лично, на терен сакаше да се увери како тече реконструкцијата на ...
| | веќе видена | слични

„Деновиве е асфалтирана и ул. Моклишка со површина од 660 м/2, која беше во склоп на договор за асфалтирање со други улици. Изведувач е фирмата Градба Промет. ...
| | веќе видена | слични

За реконструкција на улицата Будва од потегот од пресек со Железничка до пресек со улицата Прилепска се кратат средства во износ од 12 милиони денари и за ...
| | веќе видена | слични

Започна изградбата на улицата бр.4 во пехчевското село Црник, која води кон муслиманските гробишта. Од општината информираа дека станува збор за извршување на ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на увид на грдежните активности за ппоставување на канализација на улиците „Будва“ и „Винковачка“. -Според проектот, на улицата „Будва“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 629 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев и претседателот на “Алтернатива” Африм Гаши утре ќе одржат нова средба, во врска со заинтересираноста и на двете страни “Алтернатива” да ...
сите 508 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Куманово ќе постави мобилни станици за мерење на аерозагадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: