Гостиварското обвинителство поведе постапка за уништување електрични инсталации

4 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело уништување или оштетување јавни инсталации. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Основното јавно обвинителство Ниш поднесе обвинителен предлог против Драган Бјелогрлиќ за сторено кривично дело насилничко однесување според чл. 344 ст. 2 од ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство во Ниш поднесе обвинение против глумецот Драган Бјелогрлиќ за насилничко однесување против режисерот Предраг Антонијевиќ и ...
| | веќе видена | слични

Две години по трагичната сообраќајна несреќа на автопатот Тетово – Гостивар, во која загина еден полицаец, а друг беше потешко повреден, преку спрегата меѓу ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според советот, во новиот предлог не биле понудени доволно аргументи кои ќе го поткрепат определувањето на построги мерки. – Обвинителството поднесе предлогот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кривичниот совет при Основниот Кривичен суд Скопје го одби како неоснован предлогот на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 351 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 397 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 113 | | | веќе видена

Во последниве недели се зборува за новиот вид на корона вирусот, Омикрон, кој брзо се шири во Европа, а на кој младите, а со тоа и децата, сега се сметаат за ...
сите 495 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварското обвинителство поведе постапка за уништување електрични инсталации

Од:
До кого (е-маил):
Порака: