Цвеќе и играчки пред македонската амбасада во Бугарија


9 копии

Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) донира 600.000 денари за семејствата на настраданите и повредените патници во трагичната ...
| | веќе видена | слични

Македонското друштво “Илинден”-Тирана доби верски календари за 2022 господово лето, кои бесплатно ќе бидат распределени на Македонците во Албанија, информираше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На членовите на потесните семејства на загинатите во несреќата на автобусот на Беса Транс во Бугарија ќе им се овозможи едногодишно бесплатно користење на ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како фамилија Механџиски, која негува здрави општествени и човечки вредности и како сопственици на Холдинг-компанијата ЗЕГИН, со која управуваме и која има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување парична помош во знак на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, г.г. Стефан изрази сочуство за настраданите во автобуската несреќа во Бугарија.– Со ...
| | веќе видена | слични

Со едноминутно молчење на барање од претседателот Давиде Сасоли, Европскиот парламент пред својата денешна седница им оддаде почит на жртвите од трагичната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бајката на Холандија на Европското ракометно првенство 2022 година продолжува, откако Холанѓаните вечерва ја совладаа и Португалија, и со две победи продолжија ...
сите 799 | | | веќе видена

На првиот ден од изборот на новата Влада, во министерствата беше извршено примопредавање, а новиот премиер Димитар Ковачевски најави дека секоја минута ќе ја ...
сите 235 | | | веќе видена

Ајде на брзи избори без техничка влада, за малите партии понуда за една изборна единица, стои во денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ. ЛДП, ДОМ и ДС да не се ...
сите 342 | | | веќе видена

Владата попладнево на трета седница донесе одлука за утврдување на бројот на наставните денови во учебната 2021/2022 година во основните училишта во услови на ...
сите 294 | | | веќе видена

Полицијата синоќа привела 31-годишен скопјанец поради неколку кражби во Чаир. Приведениот М.Ф.(31) се сомничи дека извршил една тешка кражба од сендвичарница, ...
сите 236 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 39 | | | веќе видена

Лицемерието на Левица, како и секогаш е пуштено на најјако, кога се работи за вас и за вашиот гуру Христијан Мицкоски за да дојдете на власт некои работи не ви ...
сите 527 | | | веќе видена

Дипломатската турнеја на Блинкен е планирана поради загриженоста на Украина и нејзините западни сојузници за распоредувањето на десетици илјади руски војници ...
сите 310 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цвеќе и играчки пред македонската амбасада во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: