Децата запишани во Дуална паралека во „Михајло Пуппин“ ќе добиваат месечен надомест од 4.000 денари

Средно електротехничко училиште на Град Скопје „ Михајло Пупин“ – Скопје е првото училиште во РС.Македонија кое воведе Дуално образование. Училиштето расте од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 19 000 ученици од деветто одделение можат на едно место да добијат информации кои им се важни за изборот каде ќе го продолжат школувањето, на дводневниот ...
| | веќе видена | слични

Како што соопшти МОН, отворајќи го првиот ваков саем во земјава, министерката за образование и наука Мила Царовска во видеообраќањето рече дека очекува тој да ...
| | веќе видена | слични

Министерката за образование и наука Мила Царовска, отворајќи го Дигиталниот саем, прв од ваков вид во земјата, во видеообраќањето рече дека верува дека тој ќе ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 612 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски, кандидатот за претседател на СДСМ ја побара поддршката од граѓаните на претстојните внатрепартиски избори во СДСМ изјавувајќи дека има ...
сите 433 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 368 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања Никола Димитров од утре ќе престојува во дводневна посета на Сојузна Република Германија. Според ...
сите 239 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на неговиот твитер налог упати честитка до новиот канцелар на Германија Олаф Шолц по повод стапувањето на функцијата. -Искрени честитки до ...
сите 144 | | | веќе видена

Наш сограѓанин кој има 101 година починал од коронавирусот. Таков заклучок може да се извлече од најновото соопштение за ковид статистиката на Министерството ...
сите 456 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Денеска е празник посветен на Свети Климент Охридски. Денеска не можам а да не се присетам на валканата пропаганда повеќе од една деценија со ...
сите 117 | | | веќе видена

Власта требаше да превзема мерки уште кога почна да се отвора инфлаторната спирала, а секое задоцнување на мерките граѓаните ќе го чувствуваат по својот ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Децата запишани во Дуална паралека во „Михајло Пуппин“ ќе добиваат месечен надомест од 4.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: