Лефков: Апсурд е Зоран Заев без никаков легитимитет да се обидува да состави ново мнозинство


„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
| | веќе видена | слични

Што ќе побара Алтернатива, а што може да понуди СДСМ за окрупнување на владејачкото мнозинство? Опозицијата и натаму бара предвремени парламентарни избори, ...
| | веќе видена | слични

За новинарот Сашо Ордановски, тоа што СДСМ оди на општи избори наместо на досегашните избирања на претседател на партијата на Конгрес е добра одлука и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ и пратеник во Собранието, Александар Николоски во емсијата „Стадион“ на Радио Канал 77 при разглобување на целата ситуација ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата на 31 октомври однесоа убедлива победа на локалните избори, најголема победа која било која опозициона победа ја освоила на локални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ и опозицијата на 31 октомври однесоа убедлива победа на локалните избори, најголема победа која било која опозициона победа ја освоила на локални ...
| | веќе видена | слични

Николоски се вклучи во емисија со Кастриот Реџепи. Пратеникот можеше да свика прес конференција на денот на гласање недоверба на Влада, наместо филмови од ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи, во гостување на емисијата „Стадион“ на Радио Канал 77, изјави дека е можно да го промени местото на седење во Собранието. „Се уште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 531 | | | веќе видена

Постигната e начелна согласност за програмските аспекти од можната соработка, и во тек се консултации околу кадровските решенија и позиции за одговорностите ...
сите 268 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 225 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 544 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата, Бујар Османи соопшти дека е донесена одлука за пренос на телата на нашите сограѓани кои загинаа во трагичната несреќа минатата недела ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лефков: Апсурд е Зоран Заев без никаков легитимитет да се обидува да состави ново мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: