„Раззеленетата“ фонтана зад ТЦ „Бисер“ можно е пак да се врати во функција


Искршените и дотраени плочки, оштетената фонтана и лошата хигиена на просторот позади ТЦ „Бисер“ според надлежните во Општина Аеродром наскоро ќе станат ...
| | веќе видена | слични

Вевчанци сеуште не се запознаени со новиот проект за изградба на современ ски центар на Јабланица. Градоначалникот Кочовски вели дека за ваквата идеја дознал ...
| | веќе видена | слични

Не престануваат реакциите за проектот изградба на ски центар на Јабланица иако сега засега истиот е впишан само на хартија. Градоначалниците од регионот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Продолжуваме низ Македонија, онаму каде што сме ветувале да испорачаме тоа што сме го ветиле. Во Свети Николе градоначалникот Дејан Владев, беше прилично ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека новите градоначалници на партијата активно работат да го испорачаат тоа што го ветиле пред изборите.-Во ...
| | веќе видена | слични

-Навистина сето ова делува импресивно, многу се мотивирани што е важно, мотивацијата е на исклучително високо ниво. Од тоа што можам тука да го видам во Свети ...
| | веќе видена | слични

„Во Свети Николе градоначалникот Дејан Владев, беше прилично исцрпен и даде силна, јавна презентација на тоа што се тековни проекти и она што е во процес на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Владимир Пивоваров, националниот координатор за гранично управување во емисијата „25 минути“ на ТВ24 изјави дека и граѓаните, требало да ја проверат лиценцата ...
сите 629 | | | веќе видена

Не е точно дека, ако (Зоран) Заев не остане на премиерската функција, ќе се загрозат евроинтегративните процеси и државата ќе влезе во нови проблеми, му ...
сите 512 | | | веќе видена

Тулио де Оливеира, бразилскиот виролог чиј тим го откри заразниот омикрон-сој на коронавирусот, смета дека медиумската паника што се прошири деновиве работи на ...
сите 495 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во посетата на Свети Николе и тековните проекти на Општината, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на новинарско прашање во врска со трагичната ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена

Двајца од повредените во автобуската несреќа во Бугарија денеска се отпуштени од болницата во Пирогов и се донесени на лекување во Скопје. Станува збор за 17 ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Раззеленетата“ фонтана зад ТЦ „Бисер“ можно е пак да се врати во функција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: