Вработените во неколку сектори земаат плати нешто над минималецот

Во земјава има неколку професии каде просечните плати се нешто над минималецот. Ако ги погледнеме податоците на Државниот завод за статистика, тие покажуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии
8 копии
2 копии

Во септември 2021 година се потрошени вкупно 528. 695 мегаватчасови електрична енергија, објави Државниот завод за статистика. Според податоците на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Според податоците на Државниот завод за статистика, во септември 2021 година, вкупната потрошувачка по видови енергенти изнесува: ...
| | веќе видена | слични

Останато

Трката почна, првите кандидатури поднесени, лидерската позиција во СДСМ посакувана цел. Под мотото „Заедно, одговорно и посветено“, актуелниот заменик-министер ...
сите 337 | | | веќе видена

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 314 | | | веќе видена

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 305 | | | веќе видена

Видов вакцинирани луѓе и тие не беа сериозно болни. Сè уште сме на почеток што се однесува до новиот сој, но она што го гледаме засега ни дава надеж, вели д-р ...
сите 348 | | | веќе видена

Засега нема задолжителната вакцинација против ковид-19 кај здравствените работици, а нема да важи ниту мерката за административците. Не знаеле како да ги ...
сите 411 | | | веќе видена

Се уште е во сила забраната за сообраќај за тешки товарни возила на патниот правец Тетово – Попова Шапка, што беше воведена завчера во 22 часот, а за ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вработените во неколку сектори земаат плати нешто над минималецот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: