Вучиќ и Сијарто го означија почетокот на изградбата на пругата Нови Сад- Келебија

4 копии

Во присуство на претседателот на Србија, Александар Вучиќ и унгарскиот министер за надворешни работи и трговија Петер Сијарто, денеска почна изградбата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот министер за животна средина, просторно планирање и инфраструктура Либурн Алиу рече дека обединувањето со Албанија се прави на природен начин.Во ...
| | веќе видена | слични

-Се касни со првиот дел на плата за месец Октомври.Во железници состојбите од секогаш биле предизвикачки и тешки, но никогаш како сега. Железница ги живее ...
| | веќе видена | слични

Останато

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 478 | | | веќе видена

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вучиќ и Сијарто го означија почетокот на изградбата на пругата Нови Сад- Келебија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: