ДВОМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО СРБИЈА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 Лекарите шест недели се бореле за животот на најмладиот пациент

Двомесечно бебе починало како последица на коронавирусот на Детската клиника Тирсова во Белград, пренесуваат српските медиуми. Како што информирале лекарите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Епидемијата на коронавирус во земјите од регионот сè уште не стивнува, се повеќе луѓе се хоспитализирани, на респиратори и починати, а најмногу во Романија – ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 272 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДВОМЕСЕЧНО БЕБЕ ВО СРБИЈА ПОЧИНА ОД КОВИД-19 Лекарите шест недели се бореле за животот на најмладиот пациент

Од:
До кого (е-маил):
Порака: