Леброн Џејмс спаси жива глава, Стјуарт сакаше да го линчува


2 копии

Тимот на Лос Анџелес Лејкерс ја запиша 11. победа во 22 сезонски натпревар во НБА лигата и тоа против Детроит Пистонс кого го совлада на домашен терен со ...
| | веќе видена | слични

Центарот на Детроит Пистонс, Ајзеа Стјуарт не се појави во јавноста по инцидентот со Леброн Џејмс во кој тој заврши со раскрварено лице откако доби удар од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Леброн Џејмс ја реши Индијана со извонредно издание на паркетот, но се најде во прв план и поради реакцијата која ја имаше во дополнителните пет минути игра, ...
| | веќе видена | слични

Леброн Џејмс бил навредуван со застрашувачки закани од девојката и момчето, навивачи на Индијана пејсерс во првите редови на меќот што ноќеска се играѓе меѓу ...
| | веќе видена | слични

Лејкерс се провлекоа со Индијана Пејсерс со 124:116 по продолжение, па иако промаши тројка од 10 метри што можеше да им донесе победа и во регуларното време, ...
| | веќе видена | слични

Леброн Џејмс се врати на терените со фантастична партија против Индијана Пејсерс која неговиот Лос Анџелес Лејкерс успеа да го добие по продолжението со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светиот синод на Руската православна црква го поздрави помирувањето и враќањето на МПЦ-ОА, во единство со СПЦ. Рускиот патријарх Кирил изрази задоволство за ...
сите 535 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 306 | | | веќе видена

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
сите 240 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 291 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес беше домаќин на својот хомолог министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендијас, кој допатува во ...
сите 158 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Леброн Џејмс спаси жива глава, Стјуарт сакаше да го линчува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: