Заев му ја честиташе победата на Радев


14 копии

Првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска имаше средба со евроамбасадорот Дејвид Гир на која се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарскиот претседател Румен Радев за 3 декември ја свика првата седница на новоизбраното 47 Народно собрание, соопшти прес-службата на шефот на државата. Во ...
| | веќе видена | слични

Поддршка за развојните и интегративните процеси на Македонија во Европската Унија со посебен акцент на натамошното унапредување на реформските процеси и ...
| | веќе видена | слични

Шефот на Канцеларијата на ЕУ, амбасадорот Гир изрази сочувство за трагичниот случај во Бугарија, давајќи поддршка за решавање на случајот во соработка меѓу ...
| | веќе видена | слични

Македонско-бугарскиот спор што нѐ држи надвор од вратите на ЕУ е пред нова раскрсница, која не дава позитивни сигнали за развојот на случувањата. Викендов ...
| | веќе видена | слични

Бугарија нема да ја ревидира досегашната позиција кон Македонија во однос на отворените прашања, ова е заклучокот од синоќешната средба на четирите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Старо-новиот бугарски претседател Румен Радев конститутивната седница на новоизбраното 47. Народно собрание на Република Бугарија ја закажа за в петок на, 3 ...
| | веќе видена | слични

Гледам дека има огромни напори од двете страни,  за да се стават на маса отворените прашања и да се најде нивно решение што ќе даде сериозна основа за да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев му ја честиташе победата на Радев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: