Мицкоски: Ново булеварско решение во Охрид, промените започнуваат и тие се гледаат


Промените во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Помина еден месец од одржаните локални избори, а градоначалниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ се уште не се фаќаат за работа. Граѓаните сведочат дека ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните сведочат дека градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ во овој период успеаја само да ги промовираат проектите на СДСМ во јавноста, истите оние кои ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ работат и ги решаваат проблемите на граѓаните, СДСМ создаваше проблеми. За неполн месец колку што се градоначалниците од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Она што го ветивме во предизборниот период за време на кампањата на локалните избори, веќе веднаш почнуваме да го реализираме. Денеска го започнуваме проектот ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Продолжуваме низ Македонија, онаму каде што сме ветувале да испорачаме тоа што сме го ветиле. Во Свети Николе градоначалникот Дејан Владев, беше прилично ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски истакна дека новите градоначалници на партијата активно работат да го испорачаат тоа што го ветиле пред изборите.-Во ...
| | веќе видена | слични

-Навистина сето ова делува импресивно, многу се мотивирани што е важно, мотивацијата е на исклучително високо ниво. Од тоа што можам тука да го видам во Свети ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ вечер на седница на Извршниот одбор треба да ја формализира одлуката актуелиот координатор на пратеничката група Јован Митрески, да биде претседател на ...
сите 398 | | | веќе видена

Осомничениот за монструозното убиство на малолетната Вања Ѓурчевска од Скопје и Панче Жежовски од Велес, Љупчо Палевски-Палчо, доколку сака и доколку има добар ...
сите 142 | | | веќе видена

Специјалистот по судска медицина и судски вештак од Србија, д-р Љубиша Божиќ во утринската програма „Редакција“ на српската „ ТВ Курир “ ги анализираше двете ...
сите 57 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 58 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 49 | | | веќе видена

Директорката на „Јохан Хајнрих Песталоци“, училиштето каде што учеше Вања, не им дозволила на хрватски репортери да фотографираат и ги избркала од училиштето, ...
сите 79 | | | веќе видена

Колумнистот Дарко Јаневски ги толкува изјавите на министерот Оливер Спасовски, но и на целата власт дека опозицијата уште еднаш ги убива жртвите, наспроти ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Ново булеварско решение во Охрид, промените започнуваат и тие се гледаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: