Хрватска: Тензично на антиваксерските протести


3 копии
2 копии

Речиси 40.000 луѓе излегоа на улиците во неколку градови во Австрија во знак на протест против мерките за коронавирус и плановите да ја направат вакцинацијата ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 17 часот од плоштадот на Француската Република во Загреб започна нов протест против сертификатите за Ковид.Минатата сабота имаше помали инциденти, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Турската полиција употреби солзавец во Истанбул врз неколку стотици жени собрани на протест против насилството и повлекувањето на Турција од меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на годинава во Турција се убиени 345 жени, а во 2020 година 410. Турската полиција синоќа употреби солзавец и гумени куршуми врз неколку стотици ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Турција и Мексико употреби солзавец врз демонстрантите кои бараа ставање крај на насилството врз жените. Полицијата во Истанбул се судри со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстрантките со транспаренти како „Ќе се бориме додека не го постигнеме она што го сакаме“ побарале претседателот Реџеп Таип Ердоган да ја врати ...
| | веќе видена | слични

Хрватите почнале да казнуваат, при што казните се до 7.000 евра, но следи и отказ за непочитување на мерките. Една од мерките се и ковид потврдите, но и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 549 | | | веќе видена

– На оваа седница предлагам оваа ставка да се зголеми на 3,5 милиони денари, со цел да се излезе во пресрет на семејствата на загинатите и повредените од ...
сите 293 | | | веќе видена

„Од 2013 година наваму сум бил активен промотор во СДСМ, го познавам членството. Во контакт сум со сите членовите, со младите и пред се со жените. Ние имаме ...
сите 284 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Посетата на косовскиот заменик министер за правда на Блерим Салаху на Скопје е одложена, потврдија за МИА од Министерството за правда во Скопје. Салаху требаше ...
сите 217 | | | веќе видена

Баерн Минхен продолжува да биде „страв и трепет“ за Барселона, а Томас Милер енигма за Марк Андре Тер Штеген. Поранешниот германски репрезентативец вчера го ...
сите 111 | | | веќе видена

Охрид, 9. декември 2021 (ИНПРЕС) – Според официјалните податоци на Министерството за здравство на Република Македонија, во првата недела од декември, во Охрид ...
сите 392 | | | веќе видена

Германија има нова влада која ја сочинуваат три партии: Социјалдемократите, Зелените и Либералите. Кои се лицата во кабинетот на Олаф Шолц? Новиот германски ...
сите 167 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски денеска во Скопје, ќе се обрати на ...
сите 219 | | | веќе видена

Сега Владата е во нов неуспех, глумат дека се разбираат од економија па решија да ги замрзнат веќе поскапените производи, велат во паартиското соопштение од ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрватска: Тензично на антиваксерските протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: