(Видео) Повредени, уапсени, нови судири во неколку холандски градови против ковид-мерките


Нови судири избија доцна синоќа во неколку холандски градови во знак на протест против построги владини мерки за спречување на ширењето на инфекцијата со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Речиси 40.000 луѓе излегоа на улиците во неколку градови во Австрија во знак на протест против мерките за коронавирус и плановите да ја направат вакцинацијата ...
| | веќе видена | слични

Денеска во 17 часот од плоштадот на Француската Република во Загреб започна нов протест против сертификатите за Ковид.Минатата сабота имаше помали инциденти, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Турската полиција употреби солзавец во Истанбул врз неколку стотици жени собрани на протест против насилството и повлекувањето на Турција од меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на годинава во Турција се убиени 345 жени, а во 2020 година 410. Турската полиција синоќа употреби солзавец и гумени куршуми врз неколку стотици ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Турција и Мексико употреби солзавец врз демонстрантите кои бараа ставање крај на насилството врз жените. Полицијата во Истанбул се судри со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстрантките со транспаренти како „Ќе се бориме додека не го постигнеме она што го сакаме“ побарале претседателот Реџеп Таип Ердоган да ја врати ...
| | веќе видена | слични

Насилните протести продолжија и денеска на Соломонските Острови, каде неколку илјади луѓе излегоа на улиците на главниот град Хонијаре, и покрај воведувањето ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот суд денеска осуди на затворска казна маж и жена кои учествуваа во немирите во Ротердам минатата недела, соопшти обвинителството, пренесе АП. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 542 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа во близина на трговскиот центар „Сити мол“ ...
сите 99 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите нации (ОН), Антонио Гутереш предупреди дека ситуацијата во светот денеска е значително полоша отколку пред пет години, ...
сите 406 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Повредени, уапсени, нови судири во неколку холандски градови против ковид-мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: