Виетнамски работници во кинеска фабрика во Србија работат без никакви услови и плачат за помош


Агенцијата „Асошиејтед прес“ (АП) објави репортажа за тешките услови за живот на виетнамските работници на градилиштето на кинеската компанија Линглонг кај ...
| | веќе видена | слични

Глобални иновации Кинеските иновации, особено во транспортот, секогаш го привлекуваат вниманието на светската јавност. Во тој контекст, интересна е ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кандидатот за претседател на СДСМ, Димитар Ковачевски вечерва во Куманово одржа средба со членовите на раководството на СДСМ каде ја презентираше програмата и ...
сите 409 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 377 | | | веќе видена

Фудбалерот на Атлетико Мадрид и член на уругвајската репрезентација, Луис Суарез говореше за неговиот некогашен соиграч од Барселона и се уште близок пријател, ...
сите 297 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 337 | | | веќе видена

„Предвидени се субвенции за 45 илјади граѓани, кои ќе добиваат по илјада денари месечи за покривање на трошоците за електрична енергија и огрев“ потенцираше ...
сите 230 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 254 | | | веќе видена

Лекарот кој ќе утврди несакана реакција после примена вакцина за Ковид-19, го пријавува случајот до МАЛМЕД по еклектронски пат и пријавува до епидемилошката ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виетнамски работници во кинеска фабрика во Србија работат без никакви услови и плачат за помош

Од:
До кого (е-маил):
Порака: