Германските угостители се плашат од банкрот поради строгите мерки

2 копии

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан и водечките германски епидемиолози во петокот бараа итно заострување на епидемиолошките мерки, а сѐ погласни се и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Саксонија веќе подготви 16 пациенти за преместување во други федерални провинции“, рече саксонската министерка за здравство Петра Кепинг.Сојузната држава ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија би требала да се фокусира на вакциналниот статус на патниците, а не на географските зони во своите правила за домашни и надворешни патувања, ...
| | веќе видена | слични

Сè поголема е поддршката за идејата за воведување задолжителна вакцинација во Германија бидејќи социјалдемократот Олаф Шолц, кој наскоро треба да стане нов ...
| | веќе видена | слични

Германските сојузни покраини постепено воведуваат построги мерки во борбата против ширењето на пандемијата на коронавирусот, а водечките виролози ги повикуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ситуацијата за време на пандемијата не беше толку сериозна како што е сега“, изјавил за Ди Цајт, Лотар Вилер, директор на Државниот епидемиолошки институт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за правда Кренар Лога се надева дека Љупчо Палевски, првоосомничен за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, релативно брзо ќе биде ...
сите 550 | | | веќе видена

Ова е договор меѓу ДУИ и СДСМ од почетокот на мандатот. За нас тоа е симболика, секако ќе го поддржиме. Мислам дека секоја албанска партија, па и сите, треба ...
сите 226 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 145 | | | веќе видена

„Смртна опасност“ ќе виси над Украина доколку Западот ја повлече финансиската помош за отпорот против силите на рускиот претседател Владимир Путин, предупреди ...
сите 158 | | | веќе видена

Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, во изјава за медиумите рече дека изборот на Џафери за технички премиер е историски оти за првпат се скршени етничките табуа и ...
сите 107 | | | веќе видена

Изјавите на Христијан Мицкоски и настапите на неговата ДПМНЕ добиваат опасна димензија. Нивната изопачена потреба да го злоупотребуваат случајот со смртта на ...
сите 172 | | | веќе видена

Израел денеска го напаѓа Појасот Газа од север кон југ, во втората фаза од двомесечната војна против Хамас, откако САД ставија вето на повикот за примирје во ...
сите 320 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во вечерашното интервју за „360 степени“ говореше и за евроинтегративниот процес ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германските угостители се плашат од банкрот поради строгите мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: