Пожар во училиште во Скопје

3 копии

Жители на село Ѕвегор, заедно со тим на делчевски пожарникари, спречија пожар од поголеми размери над селото. Пожарот го забележале жители на Ѕвегор меѓу кои и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Територијалната противпожарна единица од Кочани доцна попладнево локализираше голем полски пожар во атарот на селото Мојанци, што се закануваше да ги зафати и ...
| | веќе видена | слични

Четири часа во пламен беше полето околу атарот на кочанското селото Мојанци блиску до пречистителната станица за отпад, а противпожарната единица успеа да ги ...
| | веќе видена | слични

Во четиричасовното справување со огнената стихија се вклучија шест пожарникари со две возила, поголем број волонтери од Доброволното противпожарно друштво од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
12 копии

На првиот кат од Ковид-болницата во Тирана, избувнал пожар, но за среќа нема жртви и повредени, благодарение на брзата интервенција на противпожарната единица. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Изби пожар во стан во населбата Кисела Вода. Извори на ММС велат дека гори стан на улица „Антон Попов“, а во него во моментот на пожарот биле две лица, кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Изборниот законик повторно ќе се менува согласно препораките на ОБСЕ/ОДИХР во предизборен период. Тоа го најави премиерот Димитар Ковачевски. Тој треба да се ...
сите 306 | | | веќе видена

Американската амбасадорка во Скопје Анџела Агелер е една од добитничките на награда од претседателот на САД Џо Бајден за исклучителни услуги на американскиот ...
сите 131 | | | веќе видена

Не мислам дека сето ова може да добие политичка конотација и не би смеело да добие, затоа што се работи за две грозоморни убиства, особено ако се има предвид ...
сите 129 | | | веќе видена

Поминато е повеќе од еден милениум од животот и творештвото на Климент Охридски, но неговата заслуга не само што не е заборавена, туку преставува свет аманет ...
сите 72 | | | веќе видена

Во интервју за Република, Зоран Мустеровиќ даде психолошка анализа на случајот. Вања Ѓорчевска исчезна на 27 ноември, а подоцна беше утврдено дека девојчето е ...
сите 47 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пожар во училиште во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: