Пендаровски: Гласот на младите мора да биде чуен и вграден во донесувањето на одлуките


Денес, додека говориме, на Светскиот ден на детето, илјадници деца ширум светот умираат од глад, илјадници се без покрив над главата, без пристап до ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

Заедничка колумна на високиот претставник на ЕУ за заедничка надворешна и безбедносна политика и потпретседател Жозеп Борел и на комесарката Јута Урпилаинен за ...
| | веќе видена | слични

Неодамна нашата јавност беше сведок на многу немил настан, кој се случи кога наставник употреби физичко насилство како метод за дисциплинирање ученик. Тоа беше ...
| | веќе видена | слични

Сега живееме со последиците од несреќата што се случи пред два дена, со правните и општествените последици. Но, во првите денови на шок не доаѓа ред да се ...
| | веќе видена | слични

Предлог-законот со кој се повикува климатската криза да се изучува низ целата училишна програма во Велика Британија треба да биде поднесен во парламентот, при ...
| | веќе видена | слични

Секое родителско НЕ вербално или невербално, е обид да се воспостави граница. Верувам дека сите ќе се сложиме дека границите во процесот на воспитување се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ, Јован Митрески, ќе биде претседател ба Собранието за време на 100-те дена техничка влада пред редовните ...
сите 287 | | | веќе видена

Истрагата се води во Обвинителството, не во медиумите, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски за случајот со Вања Ѓорчевска при посетата на СВР ...
сите 404 | | | веќе видена

Цела недела помина откако македонската јавност беше потресена од веста за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска од Скопје и на 74-годишниот Панче Жежовски ...
сите 244 | | | веќе видена

Министрите за надворешни работи на Европската унија денеска ќе разговараат за можните следни чекори како одговор на кризата на Блискиот Исток, вклучително и ...
сите 254 | | | веќе видена

Катерина Атанасова, директорка на ОУ „Ј.Х.песталоци“, за хрватскиот весник Недељног iизјавила дека утрото кога Вања не дошла на настава, класната се јавила кај ...
сите 95 | | | веќе видена

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице со патничко возило „голф ...
сите 179 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 12 | | | веќе видена

По објавата на „Макфакс“ дека лажен профил потпишан како „Ѓоре Ајтов“ повикува на немири и протести за да го ослободат Палчо и повика на јавно бесење на ...
сите 51 | | | веќе видена

Десетици палестински цивили загинаа, а стотици се ранети кога израелски воздушни напади погодија станбени згради во јужниот и централниот дел на Газа, како и ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пендаровски: Гласот на младите мора да биде чуен и вграден во донесувањето на одлуките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: