Излезе новото издание на бизнис-информаторот на македонската заедница во Австралија

Излезе новото издание на „Маседониан директори“, бизнис-информаторот на македонската заедница во Австралија. Објавено е во печатена и во електронска форма и до ...
| | веќе видена | слични

Kои, според вас се десетте приоритетни проблеми за решaвање од областа на животната средина? Кои се двете главни причини кои негативно влијаат на животната ...
| | веќе видена | слични

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 420 | | | веќе видена

На барање на градоначалничката Арсовска, на денешната втора седница на Советот на Град Скопје, сумата во предлог-одлуката за доделување на паричната помош за ...
сите 351 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 397 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 113 | | | веќе видена

Во последниве недели се зборува за новиот вид на корона вирусот, Омикрон, кој брзо се шири во Европа, а на кој младите, а со тоа и децата, сега се сметаат за ...
сите 495 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Излезе новото издание на бизнис-информаторот на македонската заедница во Австралија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: