Полицијата пукаше на протестите против ковид-мерките во Ротердам (ВИДЕО)


Голем број демонстранти во пристанишниот град Ротердам запалија автомобили и фрлаа камења кон полицијата, која одговори со истрели и водени топови, откако ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Турската полиција употреби солзавец во Истанбул врз неколку стотици жени собрани на протест против насилството и повлекувањето на Турција од меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на годинава во Турција се убиени 345 жени, а во 2020 година 410. Турската полиција синоќа употреби солзавец и гумени куршуми врз неколку стотици ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Турција и Мексико употреби солзавец врз демонстрантите кои бараа ставање крај на насилството врз жените. Полицијата во Истанбул се судри со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Демонстрантките со транспаренти како „Ќе се бориме додека не го постигнеме она што го сакаме“ побарале претседателот Реџеп Таип Ердоган да ја врати ...
| | веќе видена | слични

Насилните протести продолжија и денеска на Соломонските Острови, каде неколку илјади луѓе излегоа на улиците на главниот град Хонијаре, и покрај воведувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Холандскиот премиер Марк Руте остро ги осудил протестите против мерките воведени поради пандемијата на ковид во неговата земја, во текот на кои дошло до судири ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот премиер Марк Руте ги нарече идиоти демонстрантите кои беснееја низ земја во текот на викенд во протестите против епидемиолошките мерки. Повеќе од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

По предавањето на ранетите, а потоа и другите украински борци од фабриката за челик Азовстал во Мариупол, кои беа под опсада со недели, слики од војници кои се ...
сите 377 | | | веќе видена

Пратениците денеска во Собранието расправаат за Дополнетиот предлог на законот за финансиска стабилност, со европско знаменце. Пратеникот Антонио Милошоски од ...
сите 286 | | | веќе видена

Турција не може да ги игнорира санкциите на Стокхолм против Анкара, изјави турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. „Иако е очигледна виталната улога што ја ...
сите 596 | | | веќе видена

Најважно за владите на Бугарија и на Северна Македонија е да продолжат со конструктивниот дијалог и да не подлегнуваат на провокации од некои групи кои се ...
сите 499 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица, Костадин Костадинов го разреши директорот на училиштето од Струмица од кое наставник е осомничен за полов напад врз дете, а ...
сите 172 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден во понеделникот го објави лансирањето на Индо-пацифичката економска рамка (ИПЕФ), која вклучува десетина индо-пацифички ...
сите 110 | | | веќе видена

Може ли Македонија да очекува томос за автокефалност? Од СПЦ или од Цариградската патријаршија. Зближувањето на релациите е сигурен знак дека работите се ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата пукаше на протестите против ковид-мерките во Ротердам (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: