Жалгирис со нова голема победа над Фенер, ЦСКА изддржа против Басконија


Јуре Здовц може да здивне, откако неговите Жалгирис ја комплетираа совршената недела со втора победа во Евролигата, откако Едгарас Улановас беше клучен за ...
| | веќе видена | слични

Составот на Асвел се избори за победа против Монако во француското дерби во Евролигата, победа која беше остварена на неверојатен начин со луда тројка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Рускиот Уникс Казан продолжува со изненадувачки добрите игри во Евролигата, постигнувајќи неверојатни 15 тројки во Белград за да ја декласираат Црвена звезда ...
| | веќе видена | слични

Олимпијакос славеше на гостувањето кај Армани Милано (72:93) и му го нанесе третиот пораз по ред на италијанскиот тим во Евролигата. Милано одлично ја започна ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Барселона без никакви проблеми славеа против „фенерџијата“ Жалгирис со 96-73 во 12. коло од Евролигата. Уште од самиот почеток на натпреварот ...
| | веќе видена | слични

Најинтересниот меч од вечерашната програма го одиграа Монако и Лион, кој заврши со 84:85. Домашниот тим на само две секунди пред крај имаше предност од 84:82, ...
| | веќе видена | слични

Анадолу Ефес го победи Фенербахче во турското дерби на кошаркарската Евролига (84:89), додека Реал Мадрид беше убедлив на гостувањето кај Басконија во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај постигнатиот договор со Алтернатива и зголемување на парламенатрното мнозинство неизвесно е дали новиот мандатар ќе успее во преговарачкиот процес за ...
сите 381 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, во знак на благодарност, денеска е домаќин на колегите лекари од болницата „Пирогов“ од Софија, Република Бугарија ...
сите 306 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ Јован Деспотовски, повикува на заедничка борба против корупцијата и предлага конкретни мерки за справување со овој проблем. ...
сите 362 | | | веќе видена

Од Центарот за управување и контрола на сообраќајот (ЦУКС) на Град Скопје соопштуваат дека утринава има зголемен број возила на неколку точки во градот: - мост ...
сите 6 | | | веќе видена

Чави Ернандес не го криеше големото разочарување по поразот од Баерн Минхен и огорчено нагласи дека мора да се соочи со суровата реалност, која во овој момент ...
сите 118 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 171 | | | веќе видена

-Би сакал во мое лично име и од име на пратениците во Собранието на Република Северна Македонија на сите , да Ви го честитам големиот христијанскиот празник ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жалгирис со нова голема победа над Фенер, ЦСКА изддржа против Басконија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: